Rodzaje funduszy unijnych

Rodzaje funduszy unijnych czego będzie to zastosowane
http://www.uw.olsztyn.pl/inte/rolafund_pliki/image001.gif – źródło

Istnieje spora ilość rodzajów funduszy unijnych, w zależności od tego, do czego będzie to zastosowane i kto może się o nie ubiegać. Przede wszystkim będą to dotacje w programie „Kapitał ludzki” mieszczący się w Europejskim Funduszu Społecznym, w którym brane są pod uwagę przede wszystkim osoby z ogromnymi problemami w uzyskaniu pracy a sama dotacja służy rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej.http://www.turbiny-lodz.pl/ Kolejnym programem będzie Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Rodzaje funduszy unijnych wykupienie szkoleń, konferencji czy
http://images.slideplayer.pl/3/1292378/slides/slide_2.jpg – źródło

Jest on powołany po to, żeby rozwijać obszary miejskie i dotyczy on przede wszystkim osób w większych miastach, które są w wieku, w jakim raczej nie ma szans na zwykłą etatowa pracę. Fundusz Spójności powołany jest po to, żeby pomóc małym miejscowościom w rozwoju i oczywiście ludziom w założeniu własnej działalności. Kolejnym funduszem jest Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jak sama nazwa mówi, to konkretna pomoc w rozwoju wsi. Czasem jest dofinansowaniem do gospodarstwa, a czasem pozwala mieszkańcom wsi rozpocząć własną działalność gospodarczą. Europa nie zapomina również o producentach a raczej hodowcach ryb, którzy również mogą potrzebować pomocy. Europejski Fundusz Morski i Rybacki troszczy się właśnie o ten dział przemysłu.

Środki finansowe mogą być przekazywane w formie dotacji, która jest bezzwrotna, choć trzeba spełnić http://art-dest-blog.pl/bimbrownica/ ogromną ilość przesłanek i warunków do jej uzyskania. Fundusze mogą być również przekazane, jako zamówienia publiczne, które są w normalnym tłumaczeniu przeznaczone na wykupienie szkoleń, konferencji czy badań. W zależności od tego, kto się o pieniądze stara i co z tego ma wyjść, do wyboru jest sporo rodzajów funduszy.

http://dragonochrona.com.pl – autor